Hurkacz

Przygoda Huberta Hurkacza i Mate Pavicia dobiegła końca na etapie ćwierćfinału w ATP 1000 w Toronto. Pogromcami Polaka oraz Chorwata zostali Niemcy Kevin Krawietz i Tim Puetz.

Pierwszy set dobrze rozpoczął się dla Hurkacza i Pavicia. Panowie już w trzecim gemie odebrali podanie rywalom i wyszli na prowadzenie 2:1. Szybko je jednak stracili, po tym jak sami dali się przełamać w następnym gemie od razu przy pierwszym breakpoincie. Od tego momentu grała toczyła się gem za gem, a okazji do odbioru serwisu już nie było. Dopiero w ostatnim dwunastym Krawietz i Puetz znów przełamali duet polsko-chorwacki i wygrali seta 7:5.

Druga partia poszła jeszcze gorzej Hurkaczowi i Paviciowi. Najpierw Niemcy odebrali im podanie, a później świetnie się bronili i nie pozwolili zniwelować przewagi. W trzecim gemie Polak i Chorwat mieli szansę na przełamanie, ale nie wykorzystali break-pointa. Kolejna okazja pojawiła się w dziewiątym gemie. Tym razem znów było blisko odbioru podania, ale ostatecznie to Krawietz i Puetz wygrali 6:3 i w całym spotkaniu 2:0.