Dawidowicz

Nasi reprezentanci rozstrzelali się w Pucharze Włoch. Paweł Dawidowicz trafił przeciwko Ascoli Calcio, a Adrian Benedyczak pokonał bramkarza SSC Bari.

Zarówno Hellas Verona, w której występuje polski obrońca Paweł Dawidowicz jak i Parma Calcio reprezentowana przez napastnika Adriana Benedyczaka rozgrywała mecze pierwszej rundy Pucharu Włoch. W obu spotkaniach padły bramki strzelane przez Polaków.

22-letni Benedyczak już w 8. minucie miał na swoim koncie gola. Na boisku przebywał do 77. minuty, po czym został zmieniony przez Tjasa Begica. Jego Parma Calcio wygrała 3:0 i awansowała do drugiej rundy, w której spotka się z Lecce bądź Como (1. listopada).

Gola zaliczył też Paweł Dawidowicz, który na murawie spędził całe spotkanie. Polski obrońca do siatki rywali wpakował piłkę tuż przed przerwą, w trzeciej doliczonej minucie pierwszej połowy. Verona zwyciężyła 3:1. Przeciwnik Hellas Verona, w drugiej rundzie Pucharu Włoch jest już znany. Będzie nim 1. listopada Bologna.