Tenis

Hubert Hurkacz i Mate Pavić dokończyli w środę pojedynek deblowy z Australijczykami Rinky’m Hijikatem i Jasonem Kublerem. Polsko-chorwacka para okazała się lepsza od mistrzów Australian Open i awansowała do 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Cincinnati.

Hurkacz i jego partner spotkanie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, a następne gemy były wyrównane. W pewnym momencie rywale wygrali gema przy serwisie Pavica i doprowadzili do wyrównania. W 11. gemie przy stanie 15-0 dla Kangurów spotkanie zostało prerwane z powodu opadów deszczu. Pierwsza partia, padłą ostatecznie zwycięstwem rywali 7:5.

W drugim secie Polak i Chorwat grali pewnie i nie dali szans na przełamanie rywalom, a sami przełamali ich i wygrali drugiego seta 6:4.

W super tie-breaku który rozstrzygnął o zwycięstwie, lepsi okazali się Hurkacz i Pavić, którzy wygrali 10:4 i cały mecze 2:1.

I runda debla:

Hubert Hurkacz (Polska) / Mate Pavić (Chorwacja) – Rinky Hijikata (Australia) / Jason Kubler (Australia) 5:7, 6:4, 10-4