Skromnym zwycięstwem 1-0 w Tallinie nas Estonią reprezentacja Polski sfinalizowała drugi mecz Eliminacji Mistrzostw Europy U-21. Podopieczni Michała Probierza mieli sporą przewagę na boisku, lecz udokumentowali ją dopiero w 81. minucie po bramce Filipa Marchwińskiego.

Pierwsza część spotkania upływała przy znacznej przewadze Biało-Czerwonych, którzy blisko 70 procent czasu operowali piłką. Były także trzy dogodne sytuacje do zdobycia gola. W 28. minucie Łęgowski zagrał podcięciem do Marchwińskiego, ten bez namysłu uderzył, jednak Kivila w estońskiej bramce kapitalnie interweniował. Golkiper gospodarzy wyszedł również z opresji przez przeniesienie piłki nad poprzeczką po atomowym strzale Biegańskiego w 42. minucie. Przed przerwą Kłódka zagrał do Marchwińskiego, a jego półwolej nieznacznie minął bramkę. Pierwsza połowa zatem bez goli, jednak z wyraźnym wskazaniem na polską młodzieżówkę.

Po przerwie Polacy znów przycisnęli, lecz brakowało pod bramką konkretów. Estończycy grali czujnie przed własnym polem karnym, nie dając miejsca ani do stworzenia sytuacji, ani do strzału. Co gorsze, w 70. minucie miejscowi dwukrotnie skontrowali i bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Tobiasza. Gracze Polski przezwyciężyli chwilowy kryzys i przeszli do ataku, a nie mogąc sforsować defensywy gospodarzy próbowali koronkowymi akcjami zgubić ustawienie Estończyków. Po zgraniu piłki Pyrki i Szymczaka w 78. minucie, ten drugi uderzył zza pola karnego, ale minimalnie przestrzelił. W kolejnej akcji wydawało się, że bramka musi paść – napastnik Lecha wybiegł przed obrońcę, minął już też bramkarza, ale się wywrócił a piłka uciekła za linię bramkową. Trzeci kontakt Szymczaka z piką w krótkim czasie zakończył się bramką. Zacentrowana piłka przez Maxi Oyedele znalazła głowę naszego napastnika, a ten ku uciesze polskiej drużyny skierował ją do siatki. Polacy osiągnęli ogromną przewagę, były też kolejne okazje. Marchwińskiemu, Włodarczykowi i Oyedele nie udało się już znaleźć drugi raz drogi do bramki Estończyków. Skromne zwycięstwo pozostało z Biało-Czerwonymi do końca, co tylko może cieszyć po zdobyciu kompletu punktów w dwóch pierwszych spotkaniach.

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21

Estonia – Polska 0-1 (0-0)

Szymczak 81′

Estonia: Kivila – Hussar, Liit, Tammik, Sotsugov – Mihhailov (68. Vassiljev), Palumets, Kuraksin (55. Leoke), Vetkal – Sapovalov (86. Ounapuu), Sillamaa (54. Veelma).

Polska: Tobiasz – Mosór, Peda, Bejger – Kłudka (74. Pyrka), Łęgowski, Rakoczy (73. Oyedele), Biegański (63. Wójtowicz), Szmyt (63. Włodarczyk) – Marchwiński, Szymczak (88. Buksa).