Mariusz Stępiński

W meczu 5. kolejki ligi cypryjskiej Mariusz Stępiński dwukrotnie wpisał się na listę strzelców dla Áris Lemessoú. Dzięki tym trafieniom zespół Polaka zremisował na wyjeździe z AS Omónia Lefkossías.

Mecz nie należał do tych z rzędu najłatwiejszych. Nie dość, że był rozgrywany na wyjeździe to jeszcze z drużyną, która dobrze weszła w sezon i zajmuje w tym momencie czwarte miejsce w tabeli.

Mariusz Stępiński zapewnił swojej drużynie jeden punkt po dwóch golach, które jednocześnie były na wagę remisu 2:2. Pierwszego strzelił w 38. minucie, a drugiego w 72. Warto zaznaczyć, że polski napastnik wybiegł na murawę w podstawowym składzie i został na niej już do samego końca meczu. Dla 28-latka była to kolejno druga i trzecia bramka w tym sezonie ligowym.

Występ w barwach Arisu Lemessou zaliczył też Karol Struski. Obrońca zameldował się na boisku w 65. minucie zmieniając Július Szöke. Po tym zwycięstwie drużyna Polaka zajmuje fotel lidera ligi cypryjskiej z dorobkiem jedenastu oczek wywalczonych w pięciu spotkaniach.

5. kolejka Cyta Championship:

AS Omónia Lefkossías – Áris Lemessoú 2:2 (1:1)

32′ 1:0 Willy Semedo

38′ 1:1 Mariusz Stępiński

72′ 1:2 Mariusz Stępiński