Konrad Michalak

Ktoś mógłby powiedzieć, że Konrad Michalak miał debiut jak marzenie. Nic z tych rzeczy, bo mimo strzelenia bramki jego zespół przegrał wysoko 1:5 z All-Nassr (Rijad) w 1/16 finału Pucharu Arabii Saudyjskiej.

Jeśli już przegrać to przeciwko takim gwiazdom po drugiej stronie jak Portugalczyk Cristiano Ronaldo czy Senegalczyk Sadio Mane. Taką dewizą musiałby zacząć kierować się Konrad Michalak po poniedziałkowym debiutanckim meczu.

Mimo, że Polak strzelił bramkę wyrównującą wynik w czwartej doliczonej minucie pierwszej połowy, (po tym jak otrzymał podanie na wolne pole od Algierczyka Ryada Boudebouza i musiał mocno nagimnastykować się, żeby je jakoś przyjąć) to ostatecznie jego zespół przegrał na własnym stadionie z kretesem 1:5. Do bramki Ohod Club piłkę pakowali Sadio Mane, Seko Fofana, Anderson Talisca, Ayman Yahya czy Alex Telles.

1/16 finału King Cup:

Ohod Club – Al-Nassr (Rijad) 1:5 (1:1)

16′ 0:1 Sadio Mane (rzut karny)

45+4′ 1:1 Konrad Michalak

62′ 1:2 Seko Fofana

73′ 1:3 Anderson Talisca

81′ 1:4 Ayman Yahya

86′ 1:5 Sami Al Naji