fot: Fortuna 1 Liga

Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Chrobrym Głogów 1:1 w meczu 10. kolejki Fortuna 1 Ligi. Goście wyszli na prowadzenie w czwartej minucie po trafieniu Mikołaja Lebedyńskiego, a do wyrównania w drugiej części spotkania doprowadził Marcel Mansfeld.

Pierwszą groźną sytuację kibice zgromadzeni na stadionie w Legnicy zobaczyli już w drugiej minucie spotkania, gdy do piłki dośrodkowanej przez Damiana Michalika doszedł Marcel Mansfeld, a jego strzał minął bramkę rywali. W czwartej minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie po tym jak dośrodkowanie Dawida Hancy na gola zamienił Mikołaj Lebedyński. W 14. minucie walkę w polu karnym przegrał Mansferd, który wywalczył rzut rożny. W 22. minucie uderzał Damian Michalik, którego strzał został zablokowany. Do wyrównania mógł doprowadzić Kamil Drygas, którego uderzenie przeszło nad bramką Damiana Węglarza. W końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzał Michał Kostka, którego uderzenie minęło słupek.

Początek drugiej części spotkania rozpoczął się od dogodnej sytuacji Patryka Muchy, którego strzał wybronił Jakub Mądrzyk. W 55. minucie niezwykle aktywny Marcel Mansfeld doprowadził do wyrównania po tym jak wykorzystał dośrodkowanie Szymona Zalewskiego. Szanse na wyprowadzenie gospodarzy na prowadzenie miał Damian Tront, który uderzał obok bramki. Damian Michalik przeprowadził indywidualną akcję prawą stroną, która zakończyła się dośrodkowaniem wyłapanym przez Węglarza. W 74. minucie indywidualną akcję uderzeniem zakończył Kamil Antonik, którego strzał z problemami wybronił Damian Węglarz. W końcówce spotkania Miedź zaatakowała, a szanse na gola miał Patryk Pierzak, który uderzył zza pola karnego, a pewnie w tej sytuacji interweniował bramkarz gości. W doliczonym czasie gry w groźnej sytuacji znalazł się Krzysztof Drzazga, którego strzał obronił Damian Węglarz. W 95. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Kamil Wojtyra. W ostatnich sekundach zakotłowało się pod bramką gości i ponownie górą wyszedł bramkarz Chrobrego.