fot: Fortuna 1 Liga

Odra Opole pokonała Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 w meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi. Goście na prowadzenie wyszli po golu z rzutu karnego Wiktora Biedrzyckiego, a Odra wyrównała przed przerwą po trafieniu Jiri Piroch. Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył Borjan Galan.

Wynik meczu w 23. minucie meczu otworzył Wiktor Biedrzycki, który pokonał Artura Halucha z rzutu karnego. Po stracie bramki gospodarze zaczęli grać ofensywniej i mogli doprowadzić do wyrównania po tym jak w dogodnej sytuacji znalazł się Tomas Mikinic, który z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Odra doprowadziła do wyrównania w 35. minucie, gdy do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego doszedł Jiri Piroch, który z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce gości. W doliczonym czasie gry na strzał z zza pola karnego zdecydował się Andrzej Trubeha, którego uderzenie pewnie wybronił Tomasz Loska.

Początek drugiej części spotkania należał do gospodarzy, którzy zepchnęli rywali do defensywy. Na indywidualną akcję zdecydował się Albańczyk Dino Sula, którego rajd został zatrzymany w polu karnym gości wybiciem piłki poza pole karne. Goście odpowiedzieli strzałem z dystansu Hilbrychta, którego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką Artura Halucha. Odra wyszła na prowadzenie w 74. minucie po tym jak Dawid Czapliński przejął piłkę przed polem karnym rywali, minął bramkarza i zagrał do Borjana Galana, który bez problemu umieścił piłkę w bramce.