Barkom Każany Lwów wyrwał zwycięstwo w Lublinie nad Bogdanką LUK. Sytuacja w meczu 2. serii PlusLigi zmieniała się jak w kalejdoskopie, a więcej argumentów w trzymającym w napięciu do samego końca tie-breaku przedstawił zespół z Ukrainy.

Lepiej w mecz wszedł zespół ukraiński. Zawodnicy ze Lwowa szybko osiągnęli przewagę 11:7 i ją utrzymywali. Mimo pogoni lublinian, zawodnicy Barkomu cały czas kontrolowali sytuacje na boisku. Ostatecznie pierwszego seta wygrali goście 25:21.

Walka w drugim secie przeszła najśmielsze oczekiwania. Gospodarze spotkania tym razem pilnowali rywali i nie pozwoli im odskoczyć na więcej niż jedno, dwa oczka 7:9, 18:19. W końcówce doprowadzili do remisu 21:21 i rozpoczęła się zacięta walka na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali gracze z Lublina i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w secie 32:30.

Po kolejnym secie wydawało się, że Bogdanka Lwów jest na najlepszej drodze do zwycięstwa i to za trzy punkty. Początek należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 9:4. Miejscowi szli za ciosem, a lwowiacy popełniali mnóstwo błędów. Błędy gości i świetna gra gospodarzy na siatce w końcówce seta dała zwycięstwo Bogdance LUK Lublin 25:15.

Jak przystało na parzyste partie, czwarty set w Lublinie był ponownie zacięty. Najpierw prowadzili gospodarze 5:3, później o dwie piłki lepsi był lwowski zespół (10:12). Obie ekipy walczyły o każdą piłkę (18:18). W końcówce lepiej poradził sobie Barkom Każany, wygrywając seta 25:22, a tym samym doprowadzając do decydującej rywalizacji.

Od walki punkt za punkt siatkarze obu ekip rozpoczęli walkę o zwycięstwo w meczu (2:2). Przy zmianie stron o jeden punkt byli lepsi lwowiacy (7:8).  W decydujących momentach drużyna Barkomu Każany Lwów zdobyła inicjatywę (10:13), a pościg lubelskiej drużyny nie skończył się powodzeniem (13:15). Ukraiński zespół wywiózł za zwycięstwo w tie-brealu z Lublina dwa punkty.

BOGDANKA LUK Lublin – Barkom Każany Lwów 2:3 (21:25, 32;30, 25:15, 22:25, 13:15)

MVP: Wasyl Tupczyj

BOGDANKA LUK Lublin: Nowakowski, Krysiak, Komenda, Kania, Malinowski, Wachnik, Ferreira, Christian Brand, Nowosielski, Schulz, Zając, Hudzik, Kędzierski, Hoss
Barkom Każany Lwów: Gueye, Kovalov, Mazenko, Szewczenko, Holoven, Palonsky, Dardzans, Szczurow, Tupczyj, Dovhyi, Kucher, Petrovs, Kanaiev, Pampushko

Źródło: plusliga.pl