Stal po słabszym okresie znów wygrywa. Tym razem ulec jej musiała Termalica Nieciecza, która nie zdołała pokonać niżej notowanego rywala.

Choć spotkanie przez cały czas było dynamiczne, pierwszy gol padł dopiero w 40. minucie. Znakomicie zachował się Karasek, który wykorzystał podanie Radwańskiego. Było to zwieńczenie starań Termalica, która zdecydowanie przeważała w pierwszej odsłonie starcia.

Druga połowa była bardziej wyrównana, jednak więcej sytuacji bramkowych wykreowali sobie goście. Odzwierciedleniem tego było kontaktowe trafienie Diaza w 79. minucie.

Pod koniec meczu trenerzy obu ekip wykonali dwie zmiany, które więcej zysku przyniosły gościom. W 90. minucie na prowadzenie rzeszowian wyprowadził Adler i tym samym Stał sprawiła Niespodziankę wygrywając ze „Słoniami” 2:1 w wyjazdowym starciu.

Termalica Nieciecza – Stal Rzeszów 1:2

40′ Karasek (Termalica)

79′ Diaz; 90′ Adler (Stal)

Składy:

Termalica: Loska – Spendlhofer, Wolski, Biedrzycki, Hilbrycht – Dombrovsky, Ambrosiewicz, Karasek – Trubeha, Branecki, Radwański

Stal: Wrąbel – Simcak, Oleksy, Kościelny, Warczak – Łysiak, Thill, Diaz – Prokić, Adler, Kłos