Dziś rano reprezentacja Polski do lat 17 podjęła walkę w drugim grupowym starciu na Mistrzostwach Świata w Indonezji w tej kategorii wiekowej. Celu nie udało się zrealizować, a kadra straciła szansę na wyjście z grupy.

Pierwsza połowa rywalizacji była dosyć wyrównana pod względem statystyk. Polacy kreowali również więcej sytuacji bramkowych. Niestety, to drużyna Senegalu jako pierwsza trafiła do siatki. Co gorsza była to dopiero 18. minuta, co powodowało więcej nerwów. Wtedy znakomite podanie Dieme wykorzystał Idrissa Gueye.

Drugi cios przyszedł zaledwie 12 minut później. Prawą stroną przeprowadzili swoją akcję Senegalczycy, Dieme zagrał daleko do Gninga, ten z kolei chciał zagrać w pole karne do Amary Dioufa, a kiksem przeciąć i zarazem wybić futbolówkę próbował Szala, który niefortunnie trafił do własnej bramki.

Około 38. minuty zawodnicy zeszli do szatni, gdyż zaczęło grzmieć i błyskać. Z tego powodu pierwsza odsłona spotkania trwała około półtorej godziny. Po powrocie na murawę Polacy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji, lecz nie wykorzystali ich.

W 52. minucie padł gol numer 3. Drugi raz do siatki naszej reprezentacji trafił Gueye, tym razem po akcji z lewego skrzydła.

W 66. minucie w końcu to Polacy zdołali przełamać defensywę Senegalu. W roli głównej zmiennicy, czyli Szymon Łyczko oraz Marcel Regula. Do siatki trafił ten drugi.

Próby dalszego odrabiania strat spełzły na niczym, kiedy to hattricka skompletował Gueye. Bramka padła zaledwie 3 minuty po trafieniu naszych reprezentantów. Do samego końca spotkania padały już tylko decyzję trenerów o kolejnych zmianach, a Polska w ostateczności przegrała mecz wynikiem 4:1.

Plusem z pewnością jest trafiona bramka na tym turnieju, jednak teraz pozostaje tylko mecz o honor, który odbędzie się 14.11. o 10:00. Rywalem będzie Argentyna.

Senegal U17 – Polska U17 4:1

SENEGAL
18′ Gueye
30′ Szala (gol samobójczy)