AWS Energa Szczypiorno Kalisz uległ Piotrcovii Piotrków Trybunalski w starciu 10. serii ORLEN Superligi Kobiet. Beniaminek z Kalisza dobrze rozpoczął mecz, lecz później jego zachowawczą postawę wykorzystały piotrkowianki, które do końca pierwszej części zbudowały sporą przewagę pod spokojną kontrolę przebiegu wydarzeń w dwóch kolejnych kwadransach.

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które w 6. minucie prowadziły 4:2. Przyjezdne jednak nie odpuszczały i szybko, bo już dwie minuty później, doprowadziły do remisu 4:4. W 9. minucie Piotrcovia rzuciła 5 bramkę, na którą odpowiedziała Katarzyna Wilczek.

Wtedy do głosu doszły przyjezdne, które w 15. minucie prowadziły 5:8, dlatego o czas poprosił trener gospodarzy Łukasz Kobusiński. Rady trenera jednak na nic się zdały, ponieważ pięć minut później Piotrcovia prowadziła już 6:11 i nie zamierzała się zatrzymywać. Podopieczne Agaty Cecotki dalej wykorzystywały dobrą grę w obronie i dobrze dysponowaną Joanna Gadzinę.

W 26. minucie znów o czas poprosił trener gospodyń. Po czasie dwie bramki z rzędu rzuciła Oleksandra Zamyshliak zmniejszając stratę do sześciu trafień – 9:15. Szybko zareagowała trener Agata Cecotka, biorąc czas na minutę przed końcem pierwszej połowy. Ostatecznie przyjezdne po 30 minutach prowadziły 9:16.

Drugą część spotkania trafieniem otworzyła Kinga Stanisławczyk. Po pierwszych pięciu minutach znów przyjezdne zaczęły odjeżdżać gospodyniom. Jednak w 38. minucie Piotrcovia prowadziła już dziesięcioma trafieniami 12:22.

W ostatnim kwadransie gra się nieco wyrównała, ale zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego kontrolowały sytuację na boisku. Kaliszanki do samego końca starały się zminimalizować straty. Mecz zakończył się zwycięstwem Piotrcovii 21:29. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Joanna Gadzina, która rzuciła w tym meczu 8 bramek.

Orlen Superliga kobiet – 10. kolejka
AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:29 (9:16)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska, Prudzienica, Kukharchyk – Pilitowska 2, Zamyshliak 5, Lisewska, Stanisławczyk 2, Miłek, Gliwińska 1, Wilczek 7, Kucharska, Kaczmarek 2, Czapracka 1, Borysławska 1.

Kary: 10 minut (4 minuty – Zamyshliak, 2 minuty – Stanisławczyk, Wilczek, Borysławska).
Karne: 4/5

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Suliga, Sarnecka – Gadzina 8, Świerczek 3, Radushko 1, Polaskova 1, Królikowska 1, Grobelna 2, Mokrzka 2, Sobecka 3, Szczepanek 2, Trbovic 2, Waga 3, Martins Schneider 1.

Kary: 6 minut (2 minuty – Gadzina, Świerczek, Martins Schneider).