Cały worek medali przywiozą z Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie polscy reprezentanci, którzy już od pierwszych dni dominowali nad rywalami. Łącznie biało-czerwoni wywalczyli w Czarnogórze siedem krążków, w tym dwa złote oraz pięć brązowych!

Mistrzostwa U22 w Budvie trwały od kilku dni, a jeden sukces gonił kolejny. Szybko podium zapewniły sobie polskie pięściarki: Natalia Kuczewska (kat. 50 kg), Julia Szeremeta (kat. 57 kg), Oliwia Toborek (kat. 75 kg). Chwilę później gwarancję medalu uzyskała też Barbara Marcinkowska (kat. 66 kg), a w strefie medalowej mieliśmy również Martynę Jancelewicz (kat. 81 kg) oraz Wiktorię Tereszczak (kat. 70 kg).

Pierwsza z wymienionych pokonała Irlandkę Chantelle Robinson 4:1. Kolejna natomiast wygrała z Dunką Melissą Mortensen (5:0). Toborek udało się zdominować Irlandkę Janet Doocey (5:0), a zwyciężyć z Turczynką Seymą Duztas w kategorii +81 kg. nie dała rady Bochen (2:3). Barbara Marcinkowska poradziła sobie koncertowo z Turczynką Esmanur Lok (5:0). W walce o finał poległy:

• Kuczewska z Włoszką Lucien Ayari
  • Marcinkowska z Rosjanką Albiną Moldazhanovą
  • Tereszczak z Włoszką Saraiello
  • Toborek z Turczynką Isildar.

Cała czwórka naszych pań zdobyła brązowy medal.

W przypadku Jancelewicz miała ona szansę na trzecie złoto z rzędu. Żeby jednak tego dokonać musiała pokonać Irlandkę Dearbhle Tinnelly oraz Rosjankę Albinę Kudinovą. Polak zarówno z jedną jak i drugą rozprawiła się i sięgnęła po tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Europy!

Podobnie było w przypadku Szeremety, która najpierw wygrała w półfinale z Chorwatką Nikoliną Cacić 5:0, a później w finale z Czarnogórką Bojaną Gojković! Dla naszej reprezentantki to pierwszy tytuł w karierze w tej kategorii wiekowej!

Cezary Znamiec startujący w kategorii 71 kg. zwyciężył między innymi nad reprezentantem Czarnogóry Djordje Smoloviciem oraz Azerbejdżanu Rashidą Hasanovą. W walce ćwierćfinałowej wygrał z Francuzem Bennym Nizardem 3:2, i wiadomo już było, że krążek młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie jego. Dla polskiego boksera to pierwszy tak znaczący sukces w karierze. W półfinale Polak przegrał z Hiszpanem Bernadem Martinezem, co oznaczało zakończenie mistrzostw z brązowym medalem.