fot: Twitter/PKO Ekstraklasa

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 3:0 Zagłębie Lubin w meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu wicemistrzowie Polski awansowali na piąte miejsce w tabeli. Zagłębie z 24 punktami na koncie zajmuje siódme miejsce.

Legia otworzyła wynik spotkania po niespełna 120 sekundach gry, gdy Rafał Augustyniak uderzył z około 35 metrów, a fatalny błąd popełnił bramkarz Miedziowych Szymon Weirauch, któremu piłka przeleciała przez ręce i wpadła do bramki. Dwie minuty później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Radovan Pankov i podwyższył wynik spotkania. W dziewiątej minucie Dawid Kurminowski uderzał głową, a ze strzałem poradził sobie Kacper Tobiasz. W siedemnastej minucie Tobiasz zagrał futbolówkę pod nogi Mateusza Wdowiaka, a ten zagrał do Tomasza Pieńki, który umieścił piłkę w bramce rywali. Ostatecznie gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej zawodnika gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy Bartłomiej Kłudka znalazł się w sytuacji sam na sam z Tobiaszem, jednak uderzył obok słupka.

W 63. minucie Bartłomiej Kłudka zagrał w polu karnym ręką i sędzia podyktował rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustalił Josue, który podwyższył prowadzenie gości. W 69. minucie Weirauch uratował Zagłębie przed stratą bramki po tym jak wybronił uderzenie Pawła Wszołka. W 80. minucie Juan Munoz uderzał z pola karnego, a jego strzał przeleciał obok bramki gości.

PKO Ekstraklasa – 17. kolejka
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa 0:3 (0:2)
Augustyniak 2′, Pankov 4′, Josué 64′ (k)

żółta kartka: Elitim.

Zagłębie Lubin: Szymon Weirauch – Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Luís Mata – Mateusz Wdowiak (Damjan Bohar 84′), Tomasz Makowski (Marko Poletanović 60′), Damian Dąbrowski, Serhij Bułeca (Marek Mróz 83′), Tomasz Pieńko (Kacper Chodyna 72′) – Dawid Kurminowski (Juan Munoz 72′).

Legia Warszawa: Kacper Tobiasz – Radovan Pankov (Artur Jędrzejczyk 65′), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi – Paweł Wszołek (Gil Dias 78′), Bartosz Slisz, Juergen Elitim (Filip Rejczyk 90′), Patryk Kun – Josué (Igor Strzałek 78′), Blaž Kramer, Ernest Muçi (Maciej Rosołek 90′).