MICHAEL CAFFEY Czarni Słupsk fot. Karol Makowski polski-sport.com

Krajowa Grupa Spożywcza Arka przegrywa z Grupą Sierleccy Czarni Słupsk 67:84 w Gdyni. To ósme zwycięstwo gości w tym sezonie. Najwięcej punktów zdobył zawodnik Czarnych, Michael Caffey – 20.

Pierwszą kwartę rozpoczął Bryce Alford celną trójką. Czarni odpowiedzieli serią sześciu punktów z rzędu, w wykonaniu Michała Michalaka i Benasa Griciunasa. Za to po drugiej stronie, Arka także zdobyła sześć punktów pod rząd. Trafiali Grzegorz Kamiński i Kacper Gordon, a ich drużyna wyszła na prowadzenie 9:6. Zespół z Słupska jednak szybko dogonił rywala i miał przewagę dwóch punktów. Mimo to drużyna z Gdyni ponownie wyszła na prowadzenie czterema punktami. Swoją zasługę miał w tym Adrian Bogucki, zdobywając sześć punktów.

Drugą kwartę otworzył Caffey, który zdobył pięć punktów i wyprowadził gości na prowadzenie 23:20. Przeszkodził mu Gordon, który trafił za trzy. Drużyna ze Słupska nabrała szybkiego tempa i zdobyła osiem punktów pod rząd. Ekipa z Trójmiasta przegrywała już ośmioma oczkami, ale celne trójki Gordona i Kamińskiego, pozwoliły zmniejszyć stratę do dwóch punktów. Wtedy goście ponownie zaliczyli serie punktową, tym razem sześciu pod rząd. Swoje akcje kończyli m.in. Donatas Sabeckis i Michalak, a ich zespół prowadził 37:29. Gospodarze próbowali dogonić rywala, jednak kolejna seria zwiększyła przewagę do 13 punktów, a przed końcem kwarty wynosiła dziesięć oczek.

Po przerwie lepiej zaczęli goście, którzy za sprawą Szymona Wójcika i Griciunasa, zdobyli sześć kolejnych punktów. Prowadzili już 16 oczkami i byli coraz bliżej zwycięstwa. Po stronie gospodarzy sytuację próbowali poprawić Kamiński i Adam Hrycaniuk, ale przewaga przeciwnika nadal była wysoka. Caffey i Sabeckis podwyższyli wynik na 63:45, a kolejne trzy punkty dołożył Macio Teague. Straty próbowali zmniejszyć Kacper Marchewka i Gordon, ale ich zespół kończył kwartę z 18 oczkami straty.

Finalną część spotkania zainaugurował Bogucki i jego wykorzystany rzut osobisty, a po chwili dołożył jeszcze trzy punkty. Aczkolwiek goście nie zwalniali tempa, a za sprawą Caffey’a i Vernersa Kohsa, utrzymywali przewagę na poziomie 19 punktów. Podopieczni trenera Bychawskiego, nie byli w stanie dogonić rywala i końcowo przegrali 17 punktami.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: 67:84 (20:18,18:30,15:23,14:13)
Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia: Kamiński 16, Bogucki 15, Gordon 13, Alford 8, Marchewka 6, Szumert 5, Hrycaniuk 4, Czoska 0, Wołoszyn 0, Wilczek 0, Nagel 0
Grupa Sierleccy Czarni Słupsk: Caffey 20, Michalak 17, Griciunas 13, Teague 12, Sabeckis 6, Jankowski 6Leończyk 4, , Stolarz 3, Wójcik 2, Kohs 1