fot: X/Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak pokonał w ćwierćfinale turnieju ITF M15 w Monastyrze Rosjanina Illie Simakina 6:0, 6:3.

Rosyjski tenisista zdawał się najpoważniejszym rywalem polskiego tenisisty po jego powrocie do gry po ponad rocznej przerwie. Rozstawiony z numerem ósmym Rosjanin nie potrafił nawiązać równej walki z reprezentantem Polski. 27-letni tenisista wygrał pierwszego seta, nie tracąc żadnego gema.

Druga partia nie rozpoczęła się po myśli dla sklasyfikowanego na 688. miejsce w rankingu ATP Simakina, który przegrał trzy gemy z rzędu. Od stanu 3:0 gra wyrównała się, a Rosjanin wygrał trzy kolejne gemy przy własnym serwisie jednak nie potrafił przełamać Polaka, który ostatecznie wygrał 6:3 i awansował do półfinału.