Fot: Fenerbahce Stambuł

Fenerbahce pokonało 7:1 Konyaspor w meczu 16. kolejki tureckiej ekstraklasy, a jedną z bramek dla swojego zespołu zdobył Sebastian Szymański.

Lider tabeli po pierwszej połowie prowadził 5:0, a przed przerwą czwartego gola dla gospodarzy zdobył Sebastian Szymański, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. Wcześniej hattrickiem popisał się Edin Dżeko, który zanotował trzy trafienia w przeciągu dwudziestu dziewięciu minut. W drugiej części spotkania Fenerbahce zdobyło kolejne dwa trafienia, a honorowe trafienie dla gości zdobył w doliczonym czasie gry Guilherme.

Szymański, który zanotował również dwie asysty, w tym sezonie zdobył dziewięć ligowych goli. Drużyna reprezentanta Polski jest liderem tabeli z dorobkiem 50 punktów zdobytych w dziewiętnastu spotkaniach.