Jowita Wrzesień (kat. do 55 kg) podczas Zagreb Open wywalczyła brązowy medal. Dla polskiej zapaśniczki był to debiut w tej kategorii wagowej i to od razu okraszony krążkiem.

Jowita Wrzesień najpierw pokonała reprezentantkę Chile Antonię Valdes Arriagade, a później w 1/8 finału mierzyła się z Katarzyną Krawczyk. Mimo wyrównanej walki ostatecznie o jeden punkt lepsza była Wrzesień. W ćwierćfinale Polka wygrała z Kanadyjką Karlą Loreną Godinez Gonzalez. Niestety w półfinale musiała uznać wyższość wicemistrzyni Europy Węgierce Stalvirze Orsus. To spowodowało, że nasza reprezentantka trafiła do walki o brązowy medal z mistrzynią świata 2022 Amerykanką Dominique Olię Parrish. Wrzesień poradziła sobie z nią, i tym wywalczyła swój pierwszy medal w kategorii do 55 kg.

W kategorii do 57 kg startowała Anhelina Łysak. W kwalifikacjach wygrała z Amerykanką Amandą Martinez, a później poległa z Ukrainką Solomiią Vynnyk. Jeszcze szybciej odpadła (z Veronika Chumikova) druga z polskich zapaśniczek Patrycja Gil.

Wcześniej na macie w Zagrzebiu rywalizowały bez powodzenia Aleksandra Wólczyńska (kat. do 62 kg) oraz Wiktoria Chołuj (kat. do 68 kg). Pierwsza z nich uległa reprezentantce Chile Jimenez Fernandez Jackelin, a druga Chince Feng Zhou oraz Turczynce Buse Cavusoglu Tosun.