fot: Jimmie48 Photography

Dziś rano Katarzyna Kawa w parze z Gruzinką Natelą Dżalamidze mierzyły się w 1/8 finału deblowej rywalizacji w tajskim Hua Hin. Po ciężkim spotkaniu obie panie zdołały awansować dalej.

Wyjątkowo niefortunnie rozpoczęli się to spotkanie dla Polki i Gruzinki. Pierwsze dwa gemy padły łupem włoskiej pary i Kawa oraz Dżalamidze musiały gonić wynik. Szczęśliwie, były to złe miłego początki, gdyż Katarzyna i Natela odrobiły straty, a nawet zdołały wyjść na prowadzenie 3:2. Potem, aż do końca seta obie strony wymieniały się ciosami. Po 12 gemie na tablicy widniał rezultat 6:6 i do rozstrzygnięcia seta potrzebny był tie-break. W nim górą okazała się polsko-gruzińska para wygrywając 7:6 (9:7).

W drugim secie nastąpiła nieco analogiczna sytuacja, gdyż to Polka i Gruzinka wyszły na dwugemowe prowadzenie, ale rywalki zdołały wyrównać w 6. gemie. Później dwa gemy ponownie zdobyły Kawa i Dżalamidze następnie przegrywając jeden, ale było to wszystko n co pozwoliły Polka i jej partnerka. W dziesiątym gemie obie panie zakończyły to spotkanie wygrywając je ostatecznie 2:0 (7:6, 9-7; 6:4)

Hua Hin WTA Debel

Katarzyna Kawa/ Natela Dżalamidze – Angelica Moratelli/ Camila Rosaletto 2:0 (7:6, 9-7; 6:4)