fot: Jimmie48 Photography

Ćwierćfinał gry podwójnej w turnieju w Hua Hin nie należał do Kawy i jej partnerki. Polka i Gruzinka odpadły dość szybko i kończą rywalizację w Tajlandii.

Rywalki, Rachimova i Sizikova, szybko zdominowały spotkanie szturmem zdobywając trzy gemy. W czwartym to nasza rodaczka oraz jej partnerka zdołały zwyciężyć, jednak było to wszystko w tym secie. Tenisistki urodzone w Rosji powtórzyły swój wyczyn sprzed czwartego gema i dokończyły szybko pierwszą odsłonę meczu. Natomiast Polka i Gruzinka mogły tylko próbować zmniejszyć rozmiary porażki, co się nie udawało, gdyż zanotowały w pierwszej partii aż 6 podwójnych błędów.

Drugi set był co prawda pokazem wyrównanej gry, ale niestety ze wskazaniem na Rachimovą i Sizikovą. Wymiana „cios za cios” długo nie przynosiła rozstrzygnięcia, gdyż po 10. gemie na tablicy widniał rezultat 5:5. Wtedy jednak do głosu definitywnie doszły zwyciężczynie pierwszego seta, które zdobywając dwa gemy pod rząd zakończyły to spotkanie.

Mimo odpadnięcia, jest to dobry turniej w wykonaniu Katarzyny Kawy, dla której była to pierwsza faza play-off w tym roku, gdyż wcześniej odpadała w kwalifikacjach gry pojedynczej Australian Open i właśnie turnieju w Hua Hin.

Hua Hin WTA Debel

Kamilla Rachimova/Yana Sizikova – Katarzyna Kawa/Natela Dżalamidze 2:0 (6:1, 7:5)