Magda Linette do wygranej w singlu dorzuciła też zwycięstwo w 1/8 finału debla. W parze z Amerykanką Bernardą Perą odprawiły z kwitkiem Tunezyjkę Ons Jabeur i Japonkę Naomi Osakę.

Świetny mecz rozegrała Polka z Amerykanką. W obu setach duet Linette&Perra oddał tylko trzy gemy na konto Tunezyjki i Japonki.

W pierwszym początkowo to Magda Linette i Bernarda Pera zostały przełamane, przez co przegrywały 1:2. Szybko jednak podniosły się i w czwartym, a później szóstym gemie odebrały podanie Japonce i Tunezyjce. Osaka i Jabeur nie dały rady obronić pierwszej piłki setowej i to Polka wraz z Amerykanką wygrały 6:3.

W drugim Linette i Pera natychmiast przełamały rywalki, przez co grało im się lżej. W dalszej fazie seta również miały do tego okazję, ale z żadnej z nich nie skorzystały. Dopiero w ostatnim, dziewiątym gemie udowodniły swoją wyższość odbierając serwis Naomi Osace i Ons Jabeur zwyciężając z nimi 6:3 i w całym meczu 1/8 finału debla 2:0.

W ćwierćfinale Polka i Amerykanka staną w szranki z rozstawionymi z numerem trzy Tajwanką Hao-Ching Chan i Meksykanką Giulianą Olmos.