Hurkacz

Hubert Hurkacz bez większych problemów uporał się z Czechem Tomasem Machacem i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w Marsylii.

Polski tenisista, który broni tytułu zdobytego przed rokiem w pierwszym secie nie dał szans na przełamanie rywalowi, a sam wygrał gema przy serwisie rywala i jak się okazało było to jedyne przełamanie w pierwszym secie, który zakończył się zwycięstwem najlepszego polskiego tenisisty 6:3.

26-letni tenisista w drugim secie bardzo szybko przełamał rywala, bo już w trzecim gemie wykorzystał trzeciego break pointa. Kolejne gemy przebiegały pod dyktando zawodników, którzy serwowali, a to oznaczało zwycięstwo popularnego Hubiego (6:4), który awansował do półfinału. W meczu decydującym o awansie do finału Hurkacz zagra z Francuzem Ugo Humbertem (ATP 21).