Fot: tauronliga.pl

ŁKS Com­mercecon Łódź poko­nał #VolleyWrocław 3:0 w spotkaniu 19. kolejce Tau­ro­n Ligi. Wrocławianki nie miały zbyt wiele argumentów w paszczy mistrzyń kraju.

Sobotnie starcie ŁKS-u Commercecon z Volley Wrocław początkowo układało się tak, że żadna z drużyn nie była w stanie uciec na więcej niż dwa punkty. No, może z wyjątkiem, gdy po udanej kontrze gospodynie prowadziły 8:5, ale całą tę przewagę w jednym ustawieniu straciły. Zespół z Wrocławia grał z większą koncentracją. Skutecznym kontratakiem Julia Szczurowska dała prowadzenie swojej drużynie (11:12). Drużyny w środkowej fazie seta wymieniały się prowadzeniem. Dopiero w końcowej fazie partii, gdy było 21:20 dla miejscowych, pracować zaczął łódzki system blok-obrona. Jedna taka wybroniona piłka przez biało-czerwono-białe pociągnęła za sobą serię trzypunktową. ŁKS poszedł za ciosem i mądrzej grał na siatce. Wynik seta uderzeniem blok-aut przypieczętowała Julita Piasecka (25:21).

Początek drugiej partii ułożył się lepiej dla ŁKS-u. Mocnym uderzeniem – i to dosłownie – rozpoczęła Aleksandra Dudek  Przyjmująca weszła w pole zagrywki i posłała kilka mocnych serwisów. Tak mocnych, że zrobiło się 5:1 dla gospodyń. Wrocławianki dość szybko powróciły do gry, ale coraz więcej kłopotów sprawiała im zagrywka gospodyń. Po stronie Wrocławianek nie wstrzeliła się z dyspozycją dnia Julia Szczurowska. A to w tym sezonie zazwyczaj około połowa wartości drużyny w ataku. Przyjezdnym nie pomogły nawet dodatkowe zmiany, a w końcówce seta po raz kolejny dobrze zaprezentowała się Aleksandra Dudek. Tę część gry zespół z Łodzi wygrał do 14.

Podopieczne Michała Maska znacznie lepiej otworzyła trzeciego seta dzięki zagrywkom Lucie Muhlsteinovej. Lepiej odnajdywały się też w panującym po obu stronach chaosie. Szybsza gra, obrony Anny Pawłowskiej i ataki Kingi Stronias odpłaciły się wyrównaną grą (14:14).Przyjezdne się rozpędziły i były już o dwa punkty z przodu (19:17), lecz one także tego nie dowiozły. Po raz kolejny końcówka należała do ŁKS-u Commercecon, który wygrał 25:22 i zamknął spotkanie w trzech setach.