Magda Linette przegrała z Chinką Nao Hibino 6:2, 3:6, 6:4 w spotkaniu pierwszej rundy turnieju WTA 1000 rozgrywanego w Dubaju.

Polka kilka dni temu pokonała w Dosze reprezentantkę Japonii, a w dzisiejszym pojedynku była stawiana w roli faworytki. Pierwszy set pokazał jednak, że zawodniczka z kraju Kwitnącej Wiśni postawi o wiele trudniejsze warunki niż kilka dni wcześniej. Japonka w pierwszym secie dwukrotnie przełamała Linette i wygrała pierwszego seta 6:2.

W drugiej partii Polak wróciła do gry po tym jak od stanu 1:1 wygrała cztery gemy z rzędu i wyszła na prowadzenie 5:1. Rywalka zdołała przełamać Linette w siódmym gemie, jednak w kolejnych to Polka okazywała się lepsza i wygrała seta 6:3.

Trzecia partia rozpoczęła się od przełamania Linette, która niestety przegrała kolejne cztery gemy i Hibino prowadziła 4:1. W dziewiątym gemie 32-latka ponownie przełamała rywalkę i gdy wydawało się, że wygra kolejnego gema przy własnym serwisie, została przełamana i ostatecznie przegrała trzeci set 6:4 i cały mecz 2:1.