Magda Linette i Shuai Zhang pokonały w 1. rundzie deblowej rywalizacji Ingrid Gamarrę Martins z Brazylii i Terezę Mihalikovą ze Słowacji 6:1, 6:2 i zawalczą o najlepszą czwórkę amerykańskich rozgrywek

Spotkanie rozpoczęło się pod zdecydowane dyktando Linette i jej partnerki. Obie panie od samego początku pokazywały, że to one są stroną dominującą i faworytkami spotkania. Co prawda rywalki zdołały wygrać już gema numer dwa, ale jak się później okazało, była to jedyna zdobycz Brazylijki i Słowaczki w tej partii. Później już tylko Linette i Zhang zdobywały kolejne gemy. Wygrywały je kolejno do 30, 40 po break poincie, 15, 30 po break poincie i 40 po break poincie wykorzystując drugą piłkę setową. Ostatecznie zwyciężyły ten set 6:1.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się jeszcze lepiej dla naszej rodaczki i jej współzawodniczki. Obie tenisistki wygrały cztery pierwsze gemy i pozwoliły rywalkom zdobywać punkty dopiero od gema numer trzy. Dwa kolejne, piąty i szósty, padły łupem Gamarry Martins i Mihalikovej, które zawdzięczają to przede wszystkim trzem asom serwisowym. Więcej nie udało im się jednak uzyskać. Końcówkę wygrywały już Polka i Chinka zwyciężając oba gemy do 40 po break poincie. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 6:2, a cały mecz 2:0.

Teraz obie tenisistki staną przed trudnym zadaniem, bo zmierzą się z rozstawioną z jedynką parą Nichole Melichar-Martinez ze Stanów Zjednoczonych i Ellen Perez z Australii. Mecz ten odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, o 21 czasu polskiego.

Nadzieja jest jednak ogromna, bo wyżej wymieniona para jest ostatnią pozostałą z czterech rozstawionych. Trzy pozostałe sensacyjnie odpadły już na etapie 1. rundy.