Tenis
Fot:sopotopen.com

Kamil Majchrzak odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem polski tenisista okazał się lepszy od reprezentanta Uzbekistanu Khumoyuna Sultanova i awansował do półfinału turnieju ITF M25 w Szarm el-Szejk .

W spotkaniu ćwierćfinałowym 28-letni Majchrzak stawiony był w roli faworyta, z której się wywiązał. W pierwszym secie dwukrotnie przełamał rywala i zakończył seta zwycięstwem 6:1. W drugiej partii sklasyfikowany na 315. miejscu w rankingu ATP rywal sprawił reprezentantowi więcej problemów. Kluczowy dla losów drugiej partii okazał się piąty gem, w którym Majchrzak wykorzystał pierwszą szansę na przełamanie i objął prowadzenie 3:2. Po chwili wybronił break pointa i prowadził 4:2. W kolejnych gemach nie doszło do przełamania i Majchrzak wygrał 6:3 i cały mecz 2:0.