Jastrzębski Węgiel pokonał Indykpol AZS Olsztyn 3:1 i awansował do półfinału PlusLigi.

Zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendez w pierwszym spotkaniu rozegranym w Olsztynie pokonali Indykpol bez straty seta. Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych, którzy na początku pierwszego seta odskoczyli faworytowi na 2-3 punkty i utrzymali przewagę do samego końca i wygrali niespodziewanie pierwszego seta 25:21.

W drugiej partii dominowali już zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy wyrównaną walkę z rywalami toczyli jedynie do stanu 3:3. W kolejnych akcjach to zawodnicy gospodarzy dominowali i wygrali drugą partię 25:14.

Trzeci set miał podobny przebieg do poprzedniego, w którym zawodnicy Indykpolu nie mieli większych szans z gospodarzami, a dotrzymali im kroku jedynie w początkowym etapie seta, którego przegrali 25:13.

Czwarty set był bardziej wyrównany, a losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w końcówce. Drużyna z Olsztyna prowadziła wyrównaną walkę, jednak przy stanie 18:18 gospodarze odskoczyli na dwa punkty i ostatecznie wygrali czwartego seta 25:23 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania został wybrany Tomasz Fornal.