Piłka ręczna
media.orlen-superliga.pl

Energa Wybrzeże Gdańsk wygrała piątkowy mecz grupy spadkowej Orlen Superligi, w której to rywalizowała na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów.

Dla tarnowskich Jaskółek był to ostatni domowy mecz w tym sezonie. W dotychczasowych spotkaniach grupy spadkowej zawodnicy tarnowskiego zespołu wygrywali z MKS Zagłębiem Lubin oraz Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Gdańszczanie wygrywali natomiast ze wspomnianym Piotrkowianinem i COROTOP Gwardią Opole.

W tabeli grupy spadkowej najwyżej klasyfikowaną przed 3. rundą była Unia, która to zgromadziła 33 pkt, co dawało jej w łącznym zestawieniu 9. miejsce. Energa Wybrzeże Gdańsk klasyfikowana była na 11. miejscu z dorobkiem 26 pkt.

Przebieg meczu:

W pierwszych minutach meczu tarnowianie grali nieskutecznie. Swoje szanse wykorzystywali natomiast goście. W 7. minucie prowadzili oni bowiem 4:0. O czas w 9. minucie prosił więc trener tarnowskiego zespołu – Marcin Janas. Do przełamania doszło w 10. minucie, kiedy to gola na 1:4 zdobył Jakub Adamski.

W drugiej części pierwszej połowy skuteczniej grali tarnowianie. W 18. minucie bramkę kontaktową zdobył Jakub Sikora, który to trafił na 8:9. Do wyrównania doszło natomiast 23. minucie, kiedy to na 11:11 trafił z dystansu Vladyslav Parovinchak. O czas prosił więc trener przyjezdnych – Patryk Rombel.

W 24. minucie tarnowianie przejęli piłkę, lecz nie zdołali zdobyć bramki dającej prowadzenie. Na prowadzenie mogli oni też wyjść w 27. minucie. Skuteczną interwencją popisał się bowiem Małecki, lecz z karnego na 13:12 nie zdołał trafić Podsiadło.

Do przerwy prowadzeniem cieszyli się więc gdańszczanie, którzy to prowadzili 15:14.

Na początku drugiej połowy gdańszczanie wypracowali sobie wyraźną przewagę, której to nie oddali do końcowej syreny. Wygrali oni bowiem 33:25.

Co teraz?

Unia Tarnów pozostaje na 9. miejscu z dorobkiem 33 pkt. Gdańszczanie zajmują natomiast 11. pozycję z dorobkiem 29 pkt.

W kolejnej rundzie tarnowianie zagrają z Zepter KPR Legionowo. Mecz ten zaplanowano na 27 kwietnia. Początek od 18:00.

28 kwietnia swój mecz rozegra natomiast Energa Wybrzeże Gdańsk, z którą to rywalizować będzie grające u siebie – MKS Zagłębie Lubin.