Odra Opole po raz dziesiąty w swojej historii klubowej mierzyła się z Motorem Lublin. Z tego jubileuszowego starcia w ramach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi zwycięsko wyszli przyjezdni.

Motor Lublin kwestię wygranej rozstrzygnął jeszcze w pierwszej połowie. Od inaugurujących minut bowiem goście naciskali, ale Haluch zawsze był na posterunku. Odra też pokazywała pazur, ale nie kończyło się to zazwyczaj groźną sytuacją. Kulminacyjny moment przyszedł na chwilę po dwudziestej minucie. W 24. minucie Pikka sfaulował swojego rywala, przez co sędzia musiał podyktować rzut karny. Podszedł do niego Piotr Ceglarz i pewnie umieścił piłkę w siatce. Minutę później było już 2:0 dla Motoru. Kamil Wojtkowski uderzył z powietrza, a tym razem Haluch nie był na to przygotowany. Od tego momentu gospodarze stali się bezradni, a przyjezdni ciągle napierali. Bliscy trzeciego gola byli chociażby po przymiarce Króla. Pod koniec pierwszej połowy to dla odmiany Odra Opole ruszyła z atakiem. Zagranie Galana w pole karne skończyło się interwencją Rosy.

W drugiej połowie mimo licznych okazji nie doczekaliśmy się już większej liczby trafień. Głównie było to spowodowane dobrą dyspozycją obu bramkarzy, którzy nie pozwalali, żeby futbolówka wylądowała w sieci. W 70. minucie z kontrą wyszli piłkarze Odry. Szrek wpadł w pole karne rywali i przymierzył. Rosa ledwo to wybronił. Następnie gra się trochę uspokoiła, i głównie toczyła się w środku pola. W końcowej fazie Motor był skupiony na obronie, a Odra na defensywie. Opolanie bowiem chcieli strzelić gola kontaktowego, i ciągle liczyć się w tym meczu. Próby obu zespołów kończyły się tym samym złapaniem futbolówki lub odbiciem jej przez któregoś z bramkarzy. Zatem wynik meczu z pierwszej części spotkanie nie uległ już żadnej zmianie.

Po trzydziestu kolejkach Motor Lublin znajduje się na szóstej lokacie w tabeli z czterdziestoma dziewięcioma punktami, a Odra Opole na ósmej z czterdziestoma sześcioma oczkami.

Odra Opole – Motor Lublin 0:2

26′ 0:1 Piotr Ceglarz

27′ 0:2 Kamil Wojtkowski

Odra Opole: Haluch – Pikk, Żemło, Kamiński, Szrek, Purzycki (65′ Continella), Niziołek, Galan, Czapliński (69′ Hebel), Antczak (80′ Surzyn), Sarmiento (80′ Nowak)

Motor Lublin: Rosa – Stolarski (60′ Wójcik), Najemski (81′ Rudol), Kruk, Palacz, Wojtkowski (59′ Wełniak), Scalet (81′ Gąsior), Wolski, Król (71′ Kamiñski), Mraz, Ceglarz