Zdecydowanym faworytem meczu 31. kolejki Fortuna 1 ligi w rywalizacji Podbeskidzia Bielsko-Biała z Arką Gdynia byli piłkarze Wojciecha Łobodzińskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Już w pierwszej akcji meczu goście mogli objąć prowadzenie. W pierwszej minucie Czubak oddał niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska. Gospodarze odpowiedzieli akcją w 7. minucie. ”Górale” zdecydowali się na strzał zza pola karnego, lecz Lenarcik pewnie interweniował. Przyjezdni nastawieni w początkowych fragmentach meczu byli na stwarzanie bramkowych okazji po uderzeniach głową. Bliski powodzenia w 15. minucie spotkania był Dobrotka, lecz jego uderzenie okazało się niecelne.
Arka jeden z pierwszych celnych strzałów na bramkę przeciwnika oddała w 20. minucie. Bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać po uderzeniu zza pola karnego. Aktywny w kreowaniu bramkowych okazji dla Górali był Willman oddający niecelne strzały na bramkę przyjezdnych. Goście nastawieni na kontry w ostatnim kwadransie pierwszej połowy szansę na gola mieli za sprawą Kobackiego oddającego niecelny strzał przy bliższym słupku. Przyjezdni mieli przewagę w rzutach rożnych, lecz żadnego z nich nie potrafili zamienić na gola. Jeden ze strzałów na bramkę Górali oddał Marcjanik, lecz jego uderzenie okazało się niecelne.

Pierwszy celny strzał na bramkę w drugiej połowie został oddany przez Jodłowca. Pomocnik Górali bombą zza pola karnego zmusił do interwencji Lenarcika. Gospodarze mieli chwilową przewagę w rzutach rożnych, lecz żadnego z nich nie wykorzystali. Walczące o utrzymanie Podbeskidzie za wszelką cenę zamierzało dowieźć korzystny dla siebie wynik. Mimo przewagi w posiadaniu piłki Góralom nie udało się strzelić bramki dającej komplet punktów. W drugiej połowie Arka oddała trzy celne strzały, ale żaden z nich nie znalazł się w bramce, gdyż skutecznie interweniował Procek. W 80. minucie meczu to goście kończyli spotkanie w osłabionym składzie, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Milewski. Ostatecznie walczące o utrzymanie Podbeskidzie zremisowało z Arką Gdynia 0:0.

Na ten moment Arka Gdynia jest wiceliderem Fortuna 1 Ligi z pięćdziesięcioma dziewięcioma oczkami. Podbeskidzie natomiast znajduje się na przedostatnim miejscu z dwudziestoma trzema oczkami.

Podbeskidzie Bielsko Biała – Arka Gdynia 0:0

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Procek – Willman, Senić Hlavica, Tomasik – Jodłowiec, Kolenc (81′ Misztal) – Sitek (81′ Abate), Banaszewski (72′ Zając), Martinaga (46′ Bernard) – Ilicić

Arka Gdynia: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny (57′ Navarro) – Lipkowski (65′ Milewski), Borecki – Skóra (87′ Gaprindashvili), Sidibe, Kobacki – Czubak.