Zagłębie Sosnowiec, które nie ma już szans na utrzymanie w Fortunie 1 Lidze, zremisowało 1:1 z Wisłą Kraków w spotkaniu zamykającym 31. kolejkę.

W ósmej minucie spotkania przyjezdni zdobyli gola za sprawą Rodato, jednak po analizie VAR gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej Kacpra Dudy. W 24. minucie na strzał zdecydował się Ángel Baena,a piłka po uderzeniu Hiszpana zatrzymała się na poprzeczce. Wisła dominowała, jednak to Zagłębie wyszło na prowadzenie w 26. minucie. Akcję zapoczątkował Bonecki, który zagrał do Maksymiliana Rozwandowicza, a zawodnik Zagłębia uderzył z dystansu nie do obrony, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie pierwszej połowy po raz kolejny Wiślacy byli blisko zdobycia gola i po raz kolejny w bramce dobrze spisał się Kos. Od 57. minuty ostatni zespół Fortuna 1 Ligi musiał radzić sobie bez Artema Poliarusa, który otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Goście atakowali i osiągnęli swoje w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, gdy piłkę w bramce rywali umieścił Angel Rodado. W czwartej minucie gry Biała Gwiazda mogła wyjść na prowadzenie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał Szymon Sobczak.