Magda Linette dołączyła do Magdaleny Fręch! Poznaniaka w pierwszej rundzie pokonała Chinkę Lin Zhu 2:0.

Wydaje się coraz bardziej, że Magda Linette wraca do formy po ostatnich niełatwych dla niej tygodniach. W pierwszym secie Polka ładnie wyczekała rywalkę, i do tego jeszcze pokazała w czwartym gemie, że jest zdecydowanie bliżej przełamania niż jej przeciwniczka. Mimo jednak aż czterech prób żadna nie zakończyła się powodzeniem. W ósmym gemie natomiast polska tenisistka zrobiła już wszystko jak należy – odebrała podanie Zhu, i po chwili zwyciężyła 6:3.

W drugim secie poznanianka już nie czekała, i szybko przystąpiła do ataku. Po czterech gemach prowadziła 4:0, co było spowodowane świetną grą przy własnym oraz cudzym serwisie (dwa razy przełamała). W siódmym gemie Polka miała kolejną dogodną sytuację do odbioru serwisu, ale nie wykorzystała jej. Co się odwlekło to nie uciekło, bo Linette do szczęśliwego zakończenia tego meczu doprowadziła w kolejnych wymianach zwyciężając 6:2, i w całym meczu 2:0.

W drugiej rundzie Magda Linette spotka się z Victorią Azarenką.