Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios w 1/8 finału pewnie pokonali swoich rywali – Haliaka i Xiao – i po godzinie gry awansowali do ćwierćfinału debla w chińskim Wuxi.

Pierwszy set wyglądał dość wyrównanie. Partię zwycięskim gemem otworzyli Mikalai Haliak i jego partner Linang Xiao. Na szczęście Polak i Australijczyk wyrównali wygrywając bez straty punktu, a następnie objęli prowadzenie. Jednak tym razem sytuacja znów odwróciła się o 180 stopni i po dwóch wygranych gemach z rzędu, to Haliak i Xiao wyszli na prowadzenie 3:2 i 4:3. Od tego momentu jednak wyżej wymienieni panowie nie byli już w stanie wygrać gema i ostatecznie Matuszewski oraz Romios zakończyli seta zwycięstwem 6:4.

Napędzeni wygraną w pierwszej odsłonie spotkania Polak i Australijczyk w drugim secie dosłownie spacerkiem przeszli do kolejnej rundy. Matuszewski i jego partner wspólnie wygrywali gem za gemem i w pewnym momencie prowadzili już 4:0. Jeden zdobyty przez rywali gem nie był w stanie odwrócić losów spotkania i ostatecznie nasz rodak i jego kolega z duetu wygrali 6:1, a cały mecz 2:0, choć wykorzystali dopiero trzecią piłkę meczową.

Trzeba przyznać, że spotkanie obie strony rozgrywały bez większych błędów, co mogło podobać się oglądającym. Przed zawodnikami spoza pierwszego tysiąca światowego rankingu pojawiła się znów szansa na wygranie dwóch spotkań z rzędu. Ostatni raz dokonali tego w drugim tygodniu kwietnia, w Morelos, gdzie doszli do finału. W ćwierćfinale obaj zawodnicy zmierzą się z Tajwańczykiem Ray Go oraz Hindusem Ramkumarem Ramanathanem.