ALEKSANDER BALCEROWSKI fot.Karol Makowski polski-sport.com

Drużyna Panathinaikosu Ateny zwyciężyła w piątym, finalnym spotkaniu ćwierćfinału z Maccabi Playtika Tel Awiw 81:72. Seria zakończyła się rezultatem 3-2 i grecki zespół jako drugi wywalczył przepustkę do turnieju finałowego Euroligi w Berlinie.

Reprezentant Polski Aleksander Balcerowski, w rundzie zasadniczej grał po kilka minut w każdym meczu i zdobywał dla drużyny z Aten, średnio 2.8 punktu. W ćwierćfinale pojawił się jedynie raz na parkiecie, podczas przegranego meczu numer 3. Zagrał wtedy sześć minut i 18 sekund, a zanotował trzy zbiórki, dwie straty.

Real Madryt czyli obrońca tytułu i najbardziej utytułowana drużyna w historii (11 tytułów), był jedynym zespołem, który awansował do Final Four bez porażki. Wygrał on 3-0 z Baskonią Vitoria-Gasteiz.

Final Four odbędzie się od 24 do 26 maja w stolicy Niemiec.”Królewscy” w półfinale spotkają się z wygranym z pary FC Barcelona – Olympiakos, a Panathinaikos zagra o finał ze zwycięzcą z pary Fenerbahce – AS Monaco.