
Kolarze Voster ATS Team pojadą na Circuit des Ardennes
Cztery wymagające etapy w mocnej stawce – tak zapowiada się ściganie w Circuit des Ardennes International (UCI 2.2). Na starcie nie zabraknie zespołu Voster ATS Team.
Rywalizacja na północy Francji potrwa od 6 do 9 kwietnia. Z ubiegłorocznej edycji ekipa Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy wróciła ze zwycięstwem etapowym, po które sięgnął Patryk Stosz. Oprócz najszybszego z biało-zielonych, w składzie na ten wyścig jest również mistrz Polski – Maciej Paterski, dobrze radzący sobie w cięższym terenie: Paweł Cieślik, Szymon Rekita i Artur Sowiński oraz wspomagający ich Jakub Murias.
– Czeka nas ściganie w silnej obsadzie, na starcie stanie 27 drużyn. Ciężki teren, długie etapy, wąskie drogi i ardeńskie podjazdy, a do tego nie najlepsze prognozy pogodowe. Spodziewamy się, że wszystkie te czynniki sprawią, że wyścig będzie rozgrywany w wysokim tempie i będzie naprawdę wymagający. Jesteśmy jednak przed startem pełni optymizmu i przyjechaliśmy z nastawieniem na walkę – komentuje dyrektor sportowy, Mariusz Witecki.
W sobotę, 9 kwietnia, pozostała część ekipy stanie również na starcie przesuniętego w czasie wyścigu „Ślężański Mnich”, otwierającego ściganie na polskich szosach.
Skład Voster ATS Team na Circuit des Ardennes International: Maciej Paterski, Paweł Cieślik, Jakub Murias, Szymon Rekita, Artur Sowiński, Patryk Stosz
Źródło: Biuro prasowe Voster ATS Team
Polecane
- Kolarstwo18.07.25
MEJ/MEU23 w kolarstwie torowym: Piątek bez medalu, ale z czwartym miejscem polskich orliczek!
Ewa Betlej
- Kolarstwo17.07.25
MEJ/U23 w kolarstwie torowym: Pierwsze zdobycze medalowe na koncie biało-czerwonych!
Ewa Betlej
- Kolarstwo13.07.25
Tour of Austria: Rafał Majka na podium klasyfikacji generalnej! Marcin Budziński w czołówce ostatniego etapu!
Ewa Betlej
- Kolarstwo12.07.25
Tour of Austria: Polski kolarz rozkręca się! Rafał Majka znów na podium!
Ewa Betlej