
Chall. Buenos Aires: Chwalińska i Kawa z tryumfem w ćwierćfinale debla!
Maja Chwalińska i Katarzyna Kawa po niełatwym, ale zwycięskim boju ćwierćfinałowym w challengerze w Buenos Aires pokonały Jessie Aney i Aminę Anszbe.
Panie zagrały bardzo podobne do siebie sety. W inaugurującym wszystko lepiej wyglądało z perspektywy rywalek, które po szybkich dwóch przełamaniach prowadziły 4:0. Wydawało się, że ta odsłona padnie łupem Aney i Anszbe, ale polskie tenisistki zabrały się do pracy i konsekwentnie odrabiały straty. Po odbiorze podania w ósmym, dziesiątym, a potem dwunastym gemie zatryumfowały 7:5.
Drugi set również nie był łatwy. Ponownie widzieliśmy dużo przełamań, które początkowo nie dawały żadnemu z duetów konkretnej zaliczki. Panie wzajemnie się łamały, i raz na przewodzeniu były Aney i Anszbe, a innym razem Kawa i Chwalińska. Ostatecznie, w tych njbardziej newralgicznych momentach lepsze okazały się Polki. To one dwukrotnie złapały swoje przeciwniczki i odebrały im serwis. Spowodowało to, że wygrały 7:5, i w całym meczu 2:0.
1/4 finału deblowego challengera w Buenos Aires:
Chwalińska/Kawa – Aney/Anszbe 2:0 (7:5, 7:5)
Polecane
- ATP11.08.25
ATP: Jan Zieliński poza turniejem w Cincinnati!
Ewa Betlej
- Tenis10.08.25
Iga Świątek w czwartej rundzie! Jej rywalka wycofała się z turnieju!
Ewa Betlej
- ATP10.08.25
Chall. Grodzisk Mazowiecki: Święto polskiego tenisa w Kozerkach! Kamil Majchrzak zatryumfował!
Ewa Betlej
- Tenis10.08.25
WTA: Magda Linette idzie śladami Igi Świątek! Poznanianka lepsza od Rebecci Sramkovej!
Ewa Betlej