ATP: Świetny mecz Zielińskiego i Nysa! Polak i Monakijczyk już w ćwierćfinale!
Jan Zieliński i Hugo Nys kontynuują swoją dobrą grę w turnieju w Madrycie. Polak i Monakijczyk tym razem rozprawili się z Lloydem Glasspoolem i Jeanem-Julienem Rojerem.
W inaugurującym secie decydujące piłki rozgrywały się w czwartym i piątym gemie. To w tym pierwszym wymienionym z breaka skorzystali Nys i Zieliński przełamując rywali. Ci próbowali na to odpowiedzieć, ale mimo dwóch okazji do odbioru podania żadnej nie wykorzystali. Pierwsza partia zatem zakończyła się zwycięstwem Polaka i Monakijczyka 6:3.
Większe schody pojawiły się w kolejnej odsłonie. Tym razem to Glasspool i Rojer lepiej weszli w seta, i po przełamaniu w drugim gemie po chwili prowadzili już 3:0. To jednak nie wpłynęło źle na polsko-monakijski duet, który zaczął odrabiać straty. Najpierw w siódmym gemie Nys i Zieliński przełamali, a później doprowadzili do tie-breaka. W nim gra była już jednostronna, choć mimo wielu piłek na wagę seta oraz całego meczu dopiero któraś z kolei została szczęśliwie skończona przez Polaka i Monakijczyka.
W ćwierćfinale na Nysa i Zielińskiego czekają rozstawieni z numerem drugim Marcel Granollers i Horacio Zeballos.
1/8 finału debla ATP 1000 w Madrycie:
Jan Zieliński/Hugo Nys – Lloyd Glasspool/Jean-Julien Rojer 2:0 (6:3, 7:6[7-4]
Polecane
ATP27.03.26Chall. Alicante: Szymon Kielan w finale!
Ewa Betlej
ATP25.03.26Chall. Alicante: Nie było łatwo, ale Drzewiecki i Matuszewski są w kolejnej rundzie!
Ewa Betlej
Tenis25.03.26Hubert Hurkacz poszedł drogą Świątek! Polski tenisista zwolnił trenera!
Ewa Betlej
WTA24.03.26Iga Świątek dostała wsparcie od legendarnego trenera! Gdzie leży problem Raszynianki?
Tymoteusz Mech