Dublet Lewandowskiego w Pucharze Króla. Barcelona zwycięską z Barbastro
Robert Lewandowski zdobywał gole podczas sobotniego meczu UD Barbastro – FC Barcelona. Spotkanie rozgrywano w ramach 1/16 finału Pucharu Króla.
Barcelona mogła być uznawaną za faworyta sobotniego spotkania, gdyż mierzyła się z zespołem z czwartego poziomu rozgrywkowego.
Dublet Lewandowskiego w Pucharze Króla. Barcelona zwycięską z Barbastro
Różnica klas została potwierdzona na boisku. Udział przy zwycięstwie swojego zespołu miał Robert Lewandowski, który trafiał dwukrotnie.
31. minuta – piłkę na pole karne dogrywano z rzutu wolnego. Do siatki wpakował ją główkujący – Robert Lewandowski.
Polak zdobył bramkę dająca podwyższenie prowadzenia – na 2:0.
47. minuta – kolejny gol Roberta Lewandowskiego. Polak wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu w okolice linii pola karnego.
Po golu Polaka Barcelona znajdowała się na prowadzeniu 3:0. Na tym emocje strzeleckie się jednak nie zakończyły. Mecz zakończył się bowiem wyższą wygraną – 4:0.
Lewandowski z boiska zszedł w 62. minucie.
Podczas sobotniego meczu zadebiutował Wojciech Szczęsny. Do Barcelony sprowadzono go jesienią 2024 roku. Pierwszą interwencją popisał się w 32. minucie – po strzale z dystansu. Przez większą część spotkania Szczęsny pełnił jednak rolę rozgrywającego lub też ostatniego obrońcy. Błędu nie uniknął w 87. minucie. Przepuścił piłkę między nogami po niezrozumiałej postawie obrońcy, lecz obyło się bez utraty gola.
Puchar Króla – 1/16 finału
UD Barbastro – FC Barcelona 0:4 (0:2)
Bramki: 21′ Garcia, 31′ Lewandowski, 47′ Lewandowski, 56′ Torre
Polecane
Piłka nożna25.03.26[WIDEO]: Ewa Pajor pobiła rekord El Classico! Real Madryt nie może jej zatrzymać
Tymoteusz Mech
PKO Ekstraklasa25.03.26[OFICJALNIE]: Dawid Szwarga odchodzi z Arki Gdynia! Co dalej?
Tymoteusz Mech
Piłka nożna24.03.26OFICJALNIE: Etatowy arbiter z Premier League poprowadzi mecz Polski z Albanią!
Tymoteusz Mech
PKO Ekstraklasa21.03.26PKO Ekstraklasa: Zwycięstwo Cracovii rzutem na taśmę!
Ewa Betlej