Głośny powrót na boiska Orlen Superligi! Dan-Emil Racotea zagra w Górniku Zabrze
Górnik Zabrze, trzecia siła ORLEN Superligi piłkarzy ręcznych, znalazł zastępcę dla wyjeżdżającego na Węgry reprezentanta Polski Damiana Przytuły. Brązowy medalista poprzedniego sezonu poinformował o pozyskaniu doświadczonego rozgrywającego Dana-Emila Racotea.
Dan-Emil Racotea związał się z zabrzanami dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.
– Jestem bardzo zadowolony z powrotu do Polski, która jest blisko mojego serca. Miałem kilka ciekawych propozycji, ale kiedy tylko skontaktował się ze mną prezes Bogdan Kmiecik, dojście z Górnikiem do porozumienia stało się dla mnie priorytetem – mówi Dan-Emil.
Urodzony w 1995 roku zawodnik znany jest kibicom z występów w Orlen Wiśle Płock. Rosły Rumun przez pięć sezonów reprezentował barwy Nafciarzy, po czym przeniósł się do Veszprém. Grał też dla francuskiego Chartres, hiszpańskiej Bidasoi Irun i Dinama Bukareszt.
Polecane
Piłka Ręczna Kobiet12.06.26PGE MKS El-Volt Lublin wzmacnia bramkę. Nina Smelcerz dołącza do zespołu
Milena Romanowska
Piłka ręczna11.06.26Piłka ręczna: Polacy poznali rywali fazy grupowej MŚ 2027
Milena Romanowska
Piłka ręczna10.06.26Do PGE MKS El-Volt Lublin dołącza Natalia Pankowska
Milena Romanowska
Piłka ręczna06.06.26Natalia Nosek wraca do Polski. Reprezentantka kraju zagra w Piotrcovii
Milena Romanowska