Foto: wisla-plock.pl

OFICJALNIE: Dwie ”świeżynki” w Wiśle Płock!

Reklama

Wisła Płock ma dwóch nowych graczy – Dawida Barnowskiego i Stanisława Pruszkowskiego. 

Barnowski to 22-letni wahadłowy, który parafował kontrakt do 30 czerwca 2025 roku z możliwością przedłużenia o rok. Jego pierwsze poczynania miały miejsce w LKS-ie Świniarsko i Dunajcu Nowy Sącz. To tam został wypatrzony przez Akademie Legii Warszawa, gdzie grał przez kilka sezonów. Na przełomie 2021/2022 roku Barnowski przeniósł się do Znicza Pruszków, z którym awansował zresztą do pierwszej ligi. W zeszłym sezonie piłkarz znajdował się w ekipie Ruchu Chorzów, ale nie grał tam z powodów zdrowotnych. Po zakończeniu kontraktu został wolnym zawodnikiem, co szybko zostało zauważone przez ”Nafciarzy”.

Drugim nabytkiem Wisły Płock jest bramkarz Stanisław Pruszkowski. W ostatnim czasie młodzieżowiec reprezentował Unię Skierniewice. 20-latek podpisał umowę do 30 czerwca 2027 roku z możliwością przedłużenia. Jego pierwsze kroki w piłce to miejscowy Widok, potem Ursus Warszawa, i znów powrót do Widoku. W 2023 roku Pruszkowski stał się zawodnikiem Unii Skierniewice. W trzecioligowym klubie zagościł na stałe pomiędzy słupkami. Łącznie w Betclic 3 Lidze zanotował osiemnaście spotkań podczas których wpuścił dziewiętnaście goli i siedem razy zachował czyste konto. W trwającej kampanii ligowej golkiper rozegrał osiemnaście meczów.

 

Reklama
Opublikowano: 24.01.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane