Emmanuel Nzekwesi
Emmanuel Nzekwesi WKS Śląsk Wrocław fot:championsleague.basketball

Orlen Basket Liga: WKS Śląsk Wrocław lepszy od Arki

Reklama

WKS Śląsk wygrywa z Arką Gdynia 87:82 we Wrocławiu w spotkaniu Orlen Basket Ligi. Najlepiej w meczu pokazał się Emmanuel Nzekwesi – 24 punkty, dziesięć zbiórek, cztery asysty.

Spotkanie zainaugurował Nemanja Nenadić, wyprowadzając Arkę na prowadzenie 4:2. Szybko dogonili ich Daniel Gołębiowski wraz z Nzekwesi, ustalając wynik na 8:6 dla Śląska. Ekipa z Gdyni poradziła sobie z tą sytuacją, doprowadzając dwukrotnie do remisu, a następnie odskakując na pięć punktów. Gospodarze próbowali zatrzymać rywali, ale oni odpowiedzieli siedmiopunktowe przewagą.

Drugą kwartę WKS rozpoczął od zmniejszania strat, co mu się udało i tracił już tylko dwa punkty do przyjezdnych. W porę zareagował Łukasz Kolenda, który rozegrał kilka efektywnych akcji i powiększył przewagę ekipy z Gdyni do sześciu punktów. Wrocławianie nie byli gorsi i dzięki dwóm celnym trójkom Jeremy’ego Senglina i Justina Robinsona, prowadzili 37:36. Ostatnie sekundy kwarty zostały lepiej wykorzystane przez ekipę z Gdyni, dając im dwupunktowe prowadzenie.

Po przerwie lepiej zaczął Śląsk, ktory dogonił przeciwnika i doprowadził do pięciopunktowego prowadzenia. Trafiali m.in. Nzekwesi i Gołębiowski. Zespół z Gdyni nie zamierzał ułatwiać gry rywalowi i zaliczył serię ośmiu punktów z rzędu. Tym samym prowadził trzema oczkami, dzięki celnym koszom Nenadića i Sage’a Tolberta III. Gonili ich Robinson i Adam Waczyński, którzy trafili swoje trzy punkty i prowadzili jednym punktem. Swoje punkty zanotowali również Marcel Ponitka i Błażej Kulikowski, podwyższając przewagę do sześciu oczek. Przed końcem kwarty goście zdołali zmniejszyć różnicę punktową do czterech punktów. 

Nenadić i Kolenda wraz z początkiem ostatniej kwarty, dwukrotnie doprowadzili do remisu. Dodatkowo Kolenda wyprowadził drużynę na czteropunktowe prowadzenie. Nzekwesi i Gołębiowski zmniejszyli stratę do jednego punktu, ale rywal ponownie odskoczył na cztery oczka. Do remisu 80:80 na 40 sekund do końca, doprowadził Robinson, który wykorzystał dwa rzuty wolne. Dodatkowo Łukasz Kolenda popełnił dwa faule, a zawodnicy Śląska wykorzystali trzy rzuty osobiste i prowadzili trzema punktami. Jakub Garbacz nie zdołał trafić za razy punkty i doprowadzić do remisu. Natomiast gospodarze dołożyli kolejne punkty z rzutów wolnych i wygrali całe spotkanie. 

WKS Śląsk Wrocław – AMW Arka Gdynia: 87:82 (16:23,23:18,27:20,21:21)

WKS Śląsk Wrocław: Nzekwesi 24, Ponitka 20, Robinson 16, Gołębiowski 11, Waczyński 5, Senglin 5, Penava 3, Kulikowski 3, Bogucki 0, Nunez 0, Blackshear 0

AMW Arka Gdynia: Nenadić 24, Kolenda 22, Tolbert III 18, Garbacz 8, Hrycaniuk 6, Szumert 4, Szymkiewicz 0, Watson 0, Sewioł 0

Reklama
Opublikowano: 01.02.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane