Fot: ORLEN Basket Liga Kobiet

Rozkładu koszykarek BC Polkowice ciąg dalszy. Karol Kowalewski żegna się z funkcją trenera

Reklama

Po siedmiu latach pracy i paśmie sukcesów w klubie z Dolnego Śląska, Karol Kowalewski zakończył współpracę z KGHM BC Polkowice. Wraz z nim pracę w Klubie zakończył Wojciech Eljasz-Radzikowski, pełniący rolę asystenta trenera.

Klub z Polkowic który z początkiem roku stracił finansowanie i przeżywa ogromny kryzys, nie przystąpił do wyjazdowego meczu z VBW Gdynia, otrzymując walkower. W kolejnych meczach skompletował zdziesiątkowaną kadrę opartą o młodzież przegrywając u siebie z Polonią Warszawa 59:121 oraz we wczorajszym meczu z Zagłębiem w Sosnowcu 45:123.

Karol Kowalewski dołączył do Klubu w 2017 roku wcześniej pracując w Stali Ostrów Wielkopolski u boku Zorana Sretenovica. Był także asystentem trenera Vadima Czeczuro w zespole Ostrovii. W Polkowicach początkowo pełnił rolę asystenta trenera, od sezonu 2020/21 samodzielnie prowadził drużynę.

W ciągu siedmiu minionych sezonów polkowicki klub zdobył sześć medali Mistrzostw Polski – cztery złote medale (17/18, 18/19, 21/22, 23/24) oraz dwa srebrne medale Mistrzostw Polski (20/21, 22/23). Ponadto drużyna cieszyła się ze zdobycia Pucharu Polski (2019, 2022, 2023, 2024) oraz SuperPucharu Polski (2021, 2022). W 2022 roku Karol Kowalewski wybrany został na najlepszego trenera Energa Basket, a w maju 2023 roku objął stanowisko trenera reprezentacji Polski kobiet.

Tak w mediach społecznościowych trener Karol Kowalewski pożegnał się z KGHM BC Polkowice oraz kibicami Klubu:„Polkowice, to miejsce które dało mi szansę uwierzyć, że marzenia i ambicje mogą iść razem w parze. Polkowice nauczyły mnie być takim samym człowiekiem w momencie odnoszenia zwycięstw i porażek. Polkowice dały mi dojrzałość i odporność z którą dużo łatwiej będzie iść dalej… Najważniejsze, Polkowice dały mi pięknych, szczerych ludzi, którzy zostaną ze mną na zawsze! Dziękuję Polko” – zakończył Karol Kowalewski

Źródło: basketligakobiet.pl

Reklama
Opublikowano: 12.01.25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane