
Skoki narciarskie: Zgrupowanie miało być do niedzieli skończyło się już w czwartek? Powodem? Dobre skoki!
Optymistyczne informacje docierają z Polskiego Związku Narciarskiego, a konkretniej od sekretarza generalnego PZN Jana Winkiela. Poinformował on o zakończeniu przez polskich skoczków zgrupowania w Zakopanem.
Polscy skoczkowie zamiast pojechać do rumuńskiego Rasnova postawili na spokojny trening pod okiem pierwszego trenera Thomasa Thurnbichlera w Zakopanem. Obóz przygotowawczy do Mistrzostw Świata w Planicy rozpoczął się na początku tego tygodnia i zakończył w czwartek. Początkowo zakładano, że Polacy będą skakać aż do niedzieli.
Sekretarz generalny Jan Winkiel zdradził powody takiej decyzji. Przyznał, że polscy skoczkowie dobrze skakali i więcej treningu nie było już im potrzebne przed imprezą mistrzowską. Wyjawił też, że teraz będą się regenerować. Do słoweńskiej Planicy wyruszą w poniedziałek lub wtorek.
Informacje udzielone przez Winkiela potwierdza też Adam Widomski odpowiedzialny za nawiązywanie kontaktów z mediami. Zdradził, że Piotr Żyła i Dawid Kubacki utrzymują swoją wysoką formę, natomiast Kamil Stoch ją odzyskuje. Na skoczków będą czekać jeszcze indywidualne treningi, żeby zachować rytm i ciągłość. Cała kadra aktualnie jest zdrowa.
Mistrzostwa Świata w Planicy rozpoczną się 22. lutego i potrwają aż do 4. marca. Pierwsze kwalifikacje do indywidualnego konkursu na normalnym obiekcie zostaną rozegrane 24. lutego. Dzień później skoczkowie przystąpią już do walki o medale.
Polecane
- Skoki narciarskie11.06.25
Paweł Wąsek zwycięzcą Memoriału Olimpijczyków
Paweł Stańczyk
- Inne23.05.25
OFICJALNIE: Polska odpowiedzialna za organizację mistrzostw świata Dywizji IA w hokeju!
Tymoteusz Mech
- Skoki narciarskie20.05.25
OFICJALNIE: Kamil Stoch podjął ważną decyzję dla swojej przyszłości!
Tymoteusz Mech
- Skoki narciarskie08.05.25
OFICJALNIE: Karty odkryte! PZN ogłosił podział na kadry!
Ewa Betlej