fot: Ryszard Glapiak (tauronliga.pl)

Kolejne zwycięstwo wpada na konto DPD Legionovii Legionowo. Beniaminek ze Świecia nie był w stanie zagrozić rywalkom, podopieczne trenera Chappiniego pewnie triumfowały bez straty seta.

Legionowianki rozpoczęły spotkanie dwoma efektownymi blokami (1:3), ale równie szybko oddały punkty i pozwoliły rywalkom wyrównać. Joker nie wykorzystał swojej szansy, podopieczne Alessandro Chappiniego wkrótce wyrwały się do przodu, zostawiając przeciwniczki daleko w tyle (3:9). Przyjezdne grały jak z nut, nie pozwalały gospodyniom na żaden ruch. Nabijały kolejne „oczka” grając elementem bloku (8:17). Wszystko wskazywało na to, że premierowa odsłona bez większej dyskusji padnie łupem Legionovii. W końcówce błyszczały Olivia Różański i Julie Oliviera Souza (11:25).

Początek drugiego seta co prawda był bardziej wyrównany, ale świecianki nie mogły zbyt długo cieszyć się z kontroli nad grą (5:3, 5:5). Legionovia co jakiś czas wyrywała się do przodu, ale rywalki za każdym razem skutecznie doganiały (7:10, 10:10).  Dopiero gdy odsłona wchodziła w decydującą fazę zawodniczki trenera Chappiniego opanowały sytuację i pomału zaczęły odbudowywać przewagę. Zmiana tempa sprawiła, że gospodynie ponownie zaczęły się gubić. Legionowianki chętnie to wykorzystały i nim się obejrzeliśmy set dobiegł końca a DPD Legionovia triumfowała 25:17.

Gospodnie nie zamierzały się poddawać. W kolejnej odsłonie równie mocno rozegrały początek. Przez jakiś czas utrzymywały się na prowadzeniu (7:5), sytuacja uległa zmianie gdy „odpaliły się” Souza oraz Marin (9:12). Z każdym zagraniem przewaga Legionovii rosła. Zawodniczki z Mazowsza świetnie wyglądały na zagrywce, raz po raz punktowały blokiem. Wszystko wskazywało na to, że przyjezdne zaliczą mocny finisz, ale wystarczyła chwila nieuwagi i Joker zaczął odrabiać straty (13:18, 18:20). Legionowianki natychmiast wzięły się do roboty. Kropkę nad „i” postawił potężny atak Shelly Stafford (20:25).

Joker Świecie – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (11:25, 17:25, 20:25)

MVP: Shelly Stafford

Joker Świecie: Urbanowicz (1), Kukulska (8), Brzoska (2), Nowak (libero), Sikorska (5), Wenerska (1), Skrzypkowska (3), Kowalska (3), Urban (2), Jurczyk (2), Marcyniuk, Gorzkiewicz, Nowacka (libero), Muszyńska

DPD Legionovia Legionowo: Souza (9), Marin (13), Różański (13), Stafford (14), Lemańczyk (libero), Kulig (libero), Majkowska (6), Grabka (1), Sporer, Tokarska, Dąbrowska, Matejko