Grający ostatnio w kratkę Developres SkyRes Rzeszów nie dał szans w 18. serii TAURON Ligi BKS Bostikowi Bielsko-Biała, wygrywając zdecydowanie 3:0.

Siatkarki z Bielska-Białej mocno uprzykrzały życie rzeszowiankom do połowy pierwszego seta. Poczynaniami  miejscowych starała się kreować kapitan Jelena Blagojević i Developres zdołał uciec na 3. punkty (11:8), ale mało rozpędzone Rysice szybko dały się dogonić (13:13). Kolejna ucieczka była już gigantyczna. W polu zagrywki stanęła Aleksandra Lazić, a przyjęcie trudnych serwisów wśród bielszczanek pozostawiało sporo do życzenia. Łącznie Szwedka miała serię 10. zagrywek !

Koncertowo grała na lewym skrzydle Blagojević, techniczny atak wyszedł Kierze Van Ryk i przepaść nad rywalkami była nie do ukrycia (23:13). Resztę dopełniły swoimi błędami bielszczanki i pierwsza część upłynęła szybko (25:15).

W kolejnym secie Rysice spasowały, licząc na łatwy bielski kąsek. Tymczasem przyjezdne inaczej nastawione przez trenera Piekarczyka poprawiły grę w przyjęciu, zaś w ataku grę na swoje barki wzięła Gabriela Orvosova. Do stanu 19:19 trwała wymiana ciosów, ale potem bielszczanki się myliły i na prowadzenie wyszedł Developres. W końcowej fazie seta wyróżniała się współpraca Marty Krajewskiej z Van Ryk oraz czujna gra środkiem Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, a rzeszowski zespół poradził sobie także w drugim secie (25:22).

Spokój podopiecznych Stephana Antigi był ich dobry doradcą również w trzecim secie. Do stanu 11:11 dały pograć przeciwniczkom, wśród których dobrym atakiem wykazywała się młoda Weronika Szlagowska. Potem włączony wyższy bieg rzeszowianek z przebojowymi akcjami Blagojević i Van Ryk pozwolił odjechać na 4. punkty (15:11). To było tylko ostrzeżenie Developresu, który inkasował kolejne punkty, szczególnie za sprawą Kanadyjki, której mocny atak i punkt serwisowy dały już 7. punktową przewagę (20:13). Po uderzeniu z krótkiej Blagojević (24:17) w Rzeszowie pojawiło się kilka szans dla gospodyń na zakończenie meczu, ale Świrad i Szlagowska nie zamierzały przyjąć informacji o porażce swego zespołu, przeprowadzając skuteczne akcje (24:21). Dopiero atak Aleksandry Rasińskiej przypieczętował zwycięstwo rzeszowianek.

Developres SkyRes Rzeszów –  BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:21,25:22)

MVP: Kiera Van Ryk

Developres SkyRes Rzeszów : Polańska, Van Ryk, Grabka, Krajewska, Rasińska, Blagojević, Stencel, Kaczmar, Efimienko-Młotkowska, Lazić, Fidon-Lebleu, Krzos, Przybyła

BKS BOSTIK Bielsko-Biała: Kazała, Drużkowska, Wawrzyniak, Janiuk, Kossanyiova, Dąbrowska, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Szczygłowska, Drabek