W meczu 21. kolejki Cracovia u siebie zremisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław. Wynik ten nie oddala jej od strefy spadkowej.

Pierwsza połowa nie była porywająca z obu stron. Piłkarze się starali, ale ich elementy techniczne wyglądały bardzo słabo albo w ogóle nie wychodziły. Mimo, że zarówno jedna jak i druga strona oddawała sporo strzałów, to takich groźnych sytuacji było niewiele. Dlatego też pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowo. Na uwagę mógł zasłużyć piłkarz Śląska Musonda, który zagrał w pole karne i tylko dzięki wyjściu z bramki Niemczyckiego nie skończyło się to dla Cracovii golem. Po stronie ,,Pasów” wyróżnił się chociażby Rocha, który uderzając na bramkę z sporej odległości zmusił do niełatwej interwencji bramkarza Śląska.

Emocje jednak i bramki zaczęły się dopiero w drugiej połowie. W 61. minucie piłkarz Cracovii – Sergiu Hanca strzelił pięknego gola, którego nie powstydziłby się niejeden światowej klasy piłkarz. Rumun otrzymał piłkę na 20 metr po podaniu Marcosa Alvareza i natychmiast oddał strzał. Putnocky nawet nie zareagował na wpadającą z impetem piłkę do siatki. Mimo to Cracovia nie utrzymała tego wyniku do końca spotkania. W samej końcówce meczu Śląsk Wrocław odpowiedział golem na wagę remisu. Bramkę strzelił wchodzący z rezerwy Fabian Piasecki, a asystę zanotował, również rezerwowy Marcel Zylla. Wszystko zaczęło się od fatalnego błędu Sadikovicia, który został ograny przez Zylle. Pomocnik Śląska Wrocław wbiegł w pole karne, oddał piłkę Piaseckiemu, a ten strzałem pokonał Niemczyckiego.

Śląsk Wrocław po tym meczu zajmuje wysokie 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Natomiast Cracovia, która w tym roku nie wygrała jeszcze żadnego ligowego meczu znajduję się blisko spadku – 14. miejsce.

Cracovia vs Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)

1:0 61′ Sergiu Hanca

1:1 89′ Fabian Piasecki

Cracovia: Karol Niemczycki, Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Luis Rocha, Sergio Hanca (79′ Sebastian Stróżik), Milan Dimun, Pelle van Amersfoort, Rivaldinho (79′ Michal Siplak), Jakub Kosecki (60′ Damir Sadiković), Filip Piszczek (60′ Marcos Alvarez).

Śląsk: Matus Putnocky, Piotr Celeban, Łukasz Bejger, Mark Tamas, Dino Stiglec, Lubambo Musonda (76′ Waldemar Sobota), Mathieu Scalet, Patryk Janasik (75′ Fabian Piasecki), Robert Pich (80′ Mateusz Praszelik), Bartłomiej Pawłowski (67′ Marcel Zylla), Eric Exposito.