W 25. kolejce piłkarskiej Bundesligi Werder Brema podejmował u siebie Bayern Monachium. Bramkę dla przyjezdnych zanotował Robert Lewandowski.

Po pierwszej połowie Bawarczycy prowadzili 2:0. W 23. minucie dośrodkowanie rzutu rożnego zamienił na gola uderzający głową – Goretzka. Kilkanaście minut później skuteczną kontrę gości zwieńczył trafieniem Gnabry.

W 54. minucie bliskim zdobycia bramki był Lewandowski. W stronę Polaka zagrywał z lewej strony Coman, zaś piłka po główce Lewandowskiego trafiła w słupek, po czym wpadła w ręce golkipera miejscowych. Na swoje trafienie polski napastnik czekał do 67. minuty, kiedy to trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dzięki temu Lewandowski ma na swoim koncie 268 goli strzelonych w Bundeslidze. Tym samym zrównał się z Klausem Fisherem. Tuż przed kapitanem reprezentacji Polski znajduje się lider tej klasyfikacji, Gerd Mueller.

Swoje powody do radości mieli też gospodarze, którzy drogę do siatki znaleźli w 85. minucie. Co prawda piłkę po strzale Rashicy odbił Neuer, ale skutecznym był dobijający w tej sytuacji, Fulkrug.

Bundesliga, 13.03.2021.                                                                                           Werder Brema 1:3 Bayern Monachium