W Olsztynie miejscowy Stomil podejmował Sandecję Nowy Sącz. Pewne zwycięstwo odnieśli przyjezdni.

Mecz toczył się o 13. miejsce w ligowej tabeli. Po 22. kolejkach wyżej była Sandecja, która olsztynian wyprzedzała o punkt.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 3. minucie spotkania. Lewą stronę indywidualną akcją popisał się Michał Walski, lecz po jego strzałę piłkę odbił Leszczyński. Golkiper miejscowych nie zdołał jednak odpowiedzieć na dobitkę w wykonaniu Chmiela.

W 14. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Dziwniel, ale tym razem Leszczyński zdołał przenieść piłkę nad poprzeczkę. Niestety, chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego, a kolejno strącenie piłki głową wykorzystał Rubio, który nogą wpakował piłkę do siatki. Po upływie kwadransa ten sam zawodnik trafił po raz drugi. Tym razem gol padł po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, który wykonywał Chmiel.

W drugiej połowie nieco więcej swobody mieli gracze miejscowych, ale nie potrafili przełożyć tego na bramkę. Kolejny raz z podwyższenia prowadzenia cieszyli się natomiast goście. Zagranie z lewej strony pola karnego zamienił na bramkę Rafael Victor, który na liście strzelców wpisał się dwukrotnie.

Dla Stomilu to czwarta porażka z rzędu. Nowosądeczanie mają na koncie 27 pkt.

Fortuna I Liga – 23. kolejka, 03.04.2021.                                                                   Stomil Olsztyn 0:5 Sandecja Nowy Sącz                                                                 Chmiel 3′,Rubio 15′ i 32′, Victor 73′ i 90+1′