2021.04.14 Kedzierzyn-Kozle Siatkowka mezczyzn PlusLiga sezon 2020/2021 Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Jastrzebski Wegiel N/z Nikola Grbic Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2021.04.14 Kedzierzyn-Kozle Men Volleyball season 2020/2021 Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Jastrzebski Wegiel Nikola Grbic Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus, ZAKSA.PL

Stało się to, o czym nieoficjalnie mówiło się już podczas finału Ligi Mistrzów. Nikola Grbić rozwiązał kontrakt z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn- Koźle. „Z powodów osobistych trener mistrzów Europy zdecydował się na powrót do Włoch”– informuje klub.

Nikola Grbić spędził w Kędzierzynie- Koźlu dwa sezony i niewątpliwie zapisał się z całym zespołem na kartach historii. Wraz ze szkoleniowcem udało się ZAKSIE stworzyć silny zespół nie tylko na plusligowych parkietach, ale także tych europejskich. Wyprowadził on zespół z Kędzierzyna- Koźla na wyżyny wygrywając podczas tych dwóch sezonów: dwa razy Superpuchar Polski (2019 i 2020), Puchar Polski (2021) oraz wicemistrzostwo Polski (2021). Najaktualniejszą i najcenniejszą zdobyczą pozostaje jednak złoto Ligi Mistrzów wywalczone we Włoszech zaledwie dwa tygodnie temu.

Serbski szkoleniowiec pod koniec 2020 roku postanowił przedłużyć kontrakt z klubem o kolejne dwa sezony, jednak teraz zmienił decyzję z powodów osobistych. Smutku nie ukrywa Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A.: „Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, ale również dla Nikoli była to ciężka decyzja”. Jak informuje klub, powodem opuszczenia ZAKSY przez trenera są sprawy rodzinne, nie finansowe. Sam Grbić tak wypowiada się o zaistniałej sytuacji: „Nigdy nie miałem i prawdopodobnie nie będę miał lepszego doświadczenia jako trener, od tego, które miałem w ZAKSIE. Warunki są perfekcyjne, znalazłem „chemię” ze sztabem i zawodnikami […]. Muszę przyznać, że spotkałem się z dużym zrozumieniem, nie tego że chcę odejść, ale całej sytuacji”.

My ze swojej strony możemy życzyć szkoleniowcowi dalszych sukcesów trenerskich i podziękować za owocne sezony spędzone w Kędzierzynie- Koźlu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!