Przebywający na zgrupowaniu w Chorwacji piłkarze Śląska rozegrali w sobotę dwa sparingi. Najpierw pokonali NK Osijek 2:1, zaś następnie zremisowali z NK Slaven Belupo 1:1.

Pierwszym rywalem był konkurent Pogoni Szczecin w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji – NK Osijek. W pierwszej części spotkania lepiej poczynała sobie chorwacka ekipa, która po strzale Ramón Miéreza już od 9. minuty prowadziła. Przed przerwą już żadna bramka nie padła, ale po zmianie stron inicjatywa należała do wrocławian, którzy odwrócili losy meczu. W 68. minucie do siatki graczy trafił Lubambo Musonda, natomiast strzał Roberta Picha w 80. minucie zapewnił Śląskowi zwycięstwo.

Popołudniem zespół z Wrocławia na tym samym obiekcie należącego do zespołu NK Polet przystąpił do drugiej sparingowej gry, tym razem przeciwko siódmej ekipie ekstraklasy chorwackiej NK Slaven Belupo. Mecz rozpoczął się podobnie jak ten wcześniejszy. W 5. minucie Nemanja Glavčić oddał celny strzał na bramkę Śląska i piłkarze z Koprivnicy objęli prowadzenie. Na kolejnego gola czekano był godziny, kiedy piłkarze z Dolnego Śląska po strzale Mateusza Praszelika doprowadzili do wyrównania. Po przerwie już bramek nie było i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

NK Osijek – Śląsk Wrocław 1:2 (1:0)